LogoUSKHK

Oddíly - Dospělí

Kondiční cvičení nejen pro seniory – jaro 2022

Pokud navštívíte tento kurz jednorázově, je potřeba nejdříve se zaregistrovat a zaplatit čl. poplatek přes účet. Na místě pak lektorovi zaplatíte za lekci.

Univerzitní sportovní klub Hradec Králové  (USKHK) není pouze pro sportovce a mladší generaci. Najdou v něm nabídku cvičení generace středního a seniorského věku. Pohyb je důležitý v každém věku, avšak po šedesátce téměř nejvíc. Jestliže vytrvalost, síla, pohyblivost a rovnováha ubývají bez pravidelného pohybu cca od 20 let. Po šedesátce se úbytek, především síly, znásobí každým rokem. Cvičení, které vám v rámci USKHK nabízíme, je zaměřeno právě na udržení těch pohybových schopností, které jsou především pro seniorskou populaci důležité nejen z pohledu zdraví, ale také t pohledu pohyblivosti a soběstačnosti do vysokého věku.

Cvičení je zaměřeno na udržení a rozvoj pohyblivosti páteře, kloubů dolních i horních končetin, na posílení především hlubokého stabilizačního svalstva, břišního a mezi-lopatkového svalstva, svalstva dolních a horních končetin, ale i na protažení svalů prsních a pletence ramenního, svalů v bederní oblasti a svaly dolních končetin. Zdatnější cvičenky mohou cvičit s náčiním (např. měkké malé míče, krátké gumičky, jedno ruční činky, apod.). Cvičení je převážně v nízkých polohách (sed, leh), ale i na zvýšené podložce (židli).

V rámci cvičební lekce můžete využít i osobní konzultace např. jak a co procvičovat doma.

V ceně kurzu je i úrazové pojištění.  Jedná se o 10 +1 lekcí. 

Počet přihlášených:

11

Zbývá míst:

10

Minimální kapacita:

8

Maximální kapacita:

20

Cena : 600 Kč (70 Kč při koupi jedné lekce)

* kurz je určen pouze pro registrované členy

Přihlásit se

Kdy a kde

03.03.2022 - 12.05.2022
K oddílu se lze přihlásit i po jeho startu

Pravidelně

03/03/2022 - 12/05/2022

Čtvrtek 15:00 - 15:45

Univerzita Hradec Králové, budova H - Pivovarská Flošna 296/3, Hradec Králové 3

Lektor

profile

Doc. PaedDr. Dana Fialová, Ph.D.

Zpět na oddíly